کرمان – ایرنا – خیار سبز و هندوانه هایی که بوی سم می دهند، گوجه فرنگی هایی که رگه های سفید داخلشان گواه وجود نیترات فراوان است و هزاران مورد دیگر مسائلی است که امنیت غذایی مردم را به خطر انداخته و این روزها به دغدغه ای همتراز با کم آبی تبدیل شده است.

به گزارش ایرنا، هر چند هنوز ستاد بحران آب به شکل واقعی خود در استانهایی کویری و خشک مانند کرمان شکل نگرفته و مردم کمتر، این مهم را باور دارند اما بحرانی شاید بزرگ تر و یا همتراز کمبود آب در بخش امنیت غذایی به سئوالی تبدیل شده که این روزها بیشتر ذهن افراد مختلف جامعه را درگیر خود کرده و نقل محافل و مجالس مختلف است.
استفاده از سموم و کودهای شیمیایی بدون در نظر گرفتن سلامت جامعه و فقط با هدف برداشت محصولی به ظاهر سالم و بدون در نظر گرفتن توصیه های کارشناسان بخش کشاورزی خود معضلی است که نشست های مسئولانه فراوان می طلبد.
حال آنکه جهاد کشاورزی خود را تنها مروج کشاورزان می داند که البته ادعای درستی است، مدیر حفظ نباتات سازمان جهاد کشاورزی شمال استان کرمان می گوید: آفت کش ها نهاده کشاورزی هستند و ما برای افزایش تولید افزایش بهره وری و جلوگیری از خسارت عوامل خسارت زا ناچاریم به عنوان آخرین گزینه از آفت کش های شیمیایی استفاده کنیم.
ناصر طاهری با اشاره به اینکه در بحث عرضه آفت کش ها و ورود آن به کشور یکسری دستورالعمل صادر شده که بر اساس آن فروشگاه ها باید پروانه صلاحیت فنی از سازمان حفظ نبابات و مهندسی کشاورزی دریافت کنند اظهار داشت : در عین حال فروشگاه ها باید مسئول فنی داشته باشند و عرضه سموم باید با فاکتور انجام شود.
مدیر حفظ نباتات سازمان جهاد کشاورزی شمال استان کرمان ادامه داد: تمام آفت کش های مجاز از سازمان حفظ نبابات مجوز دارند و استانداردهای کیفی لازم را دارا هستند لذا همواره به کشاورزان توصیه می شود آفت کش ها را از مراکز مجاز و زیر نظر کارشناسان خریداری و از مصرف خودسرانه پرهیز کنند.
وی مبارزه تلفیقی با آفات را شامل به کارگیری تمام روش های مبارزه علیه آفات از جمله مبارزات بیولوژیک، فیزیکی، غیرشیمیایی و زراعی و در نهایت در صورت جواب ندادن روش های دیگر مبارزه شیمایی دانست.
طاهری افزود: وظیفه جهاد کشاورزی آموزش و ترویج کشاورزان است تا از روش های نوین مبارزه با آفات استفاده کنند و در همین راستا کارشناسان حفظ نباتات سیستم دولتی و کارشناسان ناظر گیاه پزشک و کلینیک های گیاه پزشکی بر این عرصه نظارت دارند.
مدیر حفظ نباتات سازمان جهاد کشاورزی شمال استان کرمان تصریح کرد: این سازمان متولی تولید محصولات کشاورزی است و با ارائه آموزش و ترویج کشاورزان را در راستای تولید محصول سالم ترغیب می کند اما بررسی و اعلام سلامت محصول توسط وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی انجام می شود.
وی افزود: کارشناسان وزارت بهداشت ، درمان و آموزش پزشکی بر اساس قانون حفظ نباتات موظف هستند از محصولات عرضه شده در میادین تره بار نمونه برداری کنند و در صورتی که از نظر باقی مانده آفت کش ها و فلزات سنگین غیرمجاز باشد باید نسبت به امحا آن محصولات اقدام کنند.
طاهری اظهار داشت: میزان مصرف سم در ایران در هر هکتار حدود 650 تا 700 گرم است و این مقدار در اروپا حدود یک و نیم تا 2 لیتر است و ما یک سوم مصرف جهانی هستیم و این کاهش به دلیل شرایط اقلیمی است.
وی با تاکید بر اینکه بیشتر محصولات کشاورزی تولید شده در استان کرمان سالم هستند گفت: تاکنون گزارشی مبنی بر آلودگی و باقی سموم و فلزات سنگین در این محصولات نداشته ایم.
مدیر حفظ نباتات سازمان جهاد کشاورزی شمال استان کرمان افزود: ضمن اینکه کارگروه سلامت استانداری و اداره استاندارد از محصولات تولیدی استان نمونه برداری و سلامت آنها تایید شده است.
وی تصریح کرد: بیشترین مصرف آفت کش ها در باغات پسته است این در حالی است که بیش از 90درصد محصول پسته کرمان بعد از تایید سلامت به کشورهای اروپایی صادر می شود.
طاهری افزود: مصرف آفت کش ها تابع شرایط اقلیمی است لذا امسال نسبت به سال قبل بیش از 50 درصد کاهش مصرف سموم را در استان کرمان شاهد بوده ایم و ضمن اینکه در محصولاتی مانند گردو، خرما و بسیاری از محصولات کشاورزی دیگر تولیدی در استان کرمان از آفت کش ها استفاده نمی شود.

واضح است که امنیت غذایی هر جامعه به طور مستقیم به تولیدات کشاورزی و دامی آن جامعه وابسته است لذا ایجاد هر گونه ناهماهنگی یا کوچکترین خللی در این بخش می تواند سلامت جامعه و البته امنیت سیاسی را دستخوش مشکلات فراوانی کند.
استان کرمان بیش از 6.5 میلیون تن محصولات کشاورزی به ارزش بیش از 20 هزار میلیارد تومان دارد که قطب مهم کشاورزی کشور بشمار می رود و در حقیقت سهم بسزایی را در تامین امنیت غذایی روزمره مردم ایفا می کند .